دانلود آموزش شبکه های کامپیوتری با فرمت PDF

در گذشته نه چندان دور ، کلمه شبکه کامپیوتری شما را به یاد آزمایشگاه های سری و شرکت های غول پیکر می انداخت و دست یافتن و حتی استفاده از چنین شبکه هایی فقط در خواب میسر بود . اما امروزه خوشبختانه شبکه های دست نیافتنی به محل کار و حتب منازل ما راه یافته اند . امروزه در برخی از کشور ها و در بسیاری از منازل حداقل یک کامپیوتر شخصی برای هر عضو وجود دارد ، که بدین سبب با ترویج فناوری شبکه در سطح جان دریافته ایم که :
1- شبکه ها اتصال به اینترنت را به صورت گروهی میسر میسازند و همه افراد متصل به شبکه میتوانند در یک زمان از اتصال اینترنتی شبکه استفاده کنند مانند کافی نت ها .
2- شبکه ها میتوانند چاپگرها و سایر قطعات کامپیوتر را به اشتراک گذارند، جالب اینکه با استفاده از شبکه میتوانید سی دی رام و هر یک از داریو های خود را برای استفاده دیگر کاربران شبکه به اشتراک گذارید .
3- شبکه ها میتوانند کلیه فیال ها و پوشه ها در کامپیوترهای موجود در شبکه را به اشتراک گذارند . حال دیگر نیاز نیست برای فایل و یا موسیقی مورد علاقه ی تان مزاحم همکارانتان شده و جهت ایمیل منتظر بمانید
4- شبکه ها انجام بازی های کامپیوتری را به صورت گروهی میسر میسازند ، حتما تا حالا واژه ی گیمنت را شنیده اید منشا گیمنت ها شبکه های کامپیوتری هستندحتی اگر به تازگی وارد دنیای کامپیوتر شده باشید . شاید نکات ذکر شده اموری مسلم به نظر برسند اما چیزی که ممکن است ندانید این است که چقدر برقراری ارتباط به وسیله ی شبکه های کامپیوتری آسان و به صرفه است .

دانلود آموزش شبکه های کامیپوتری PDF